VAIRUOTOJO PAŽYMĖJIMAS - kaip gauti, kas gali atsiimti, kokie dokumentai reikalingi

Kaip gauti vairuotojo pažymėjimą, jei gyvenu ne Lietuvoje?

 

Vairuotojo pažymėjimus išduoda Valstybė, kurioje esate deklaravęs gyvenamąją vietą.

Jei esate deklaruota (-as) ne Lietuvoje, teiraukitės vairuotojo pažymėjimo išdavimo tvarkos valstybėje, kurioje gyvenate.

Jei deklaruota (-as) Lietuvoje, tai atvažiavę į Lietuvą – galėsite laikyti teorijos ir praktikos egzaminus VĮ “Regitra”, prieš tai baigę vairavimo mokyklą.

Pažymėtina, kad tais metais, kuriais norite laikyti vairavimo egzaminus, Lietuvoje turite pragyventi bent 185 dienas, arba turite įrodyti, kad siejate savo ateitį su Lietuva.

Saitų su valstybe įrodymas gali būti įvairūs dokumentai. Tarp jų – patvirtinimai, kad studijuosite, dirbsite, ar būsite registruotas ,,Užimtumo tarnyboje''.


Išsamiau kiekvieno asmens atveju galima teirautis VĮ „Regitroje“ telefonu 8 700 55 151.

Detalesnė informacija: https://www.regitra.lt/lt/paslaugos/egzaminai/svarbi-informacija-pries-egzaminus 

  

Gyvenu užsienyje ir noriu laikyti teises Lietuvoje. Kiek skaičiau, tam reikia pragyventi 185 dienas. O ar galima tiesiog prisiregistruoti į gyvenamąją vietą ir po pusės metų atvykti laikyti egzaminus? 

 

Pasak VĮ „Regitros“ darbuotojų, šiuo metu nebėra reikalavimo 185 dienas pragyventi Lietuvoje, kad būtų galima deklaruoti gyvenamąją vietą. Deklaruoti gyvenamąją vietą galima savivaldybėje ir internetu.

Tik po gyvenamosios vietos deklaravimo internetu, būna atvejų, kai atėjus į VĮ „Regitrą“, jie ne visuomet mato, kad tas asmuo yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą (gal būna sistemos klaida ar panašiai). Todėl geriau būtų deklaruoti gyvenamąją vietą atėjus į savo savivaldybę.

 

Grįžau iš užsienio ir noriu pasikeisti vairuotojo pažymėjimą. Kokias sąlygas turiu įgyvendinti?

Pasikeisti vairuotojo pažymėjimą galite, jei Jūsų nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvoje*. Tai galite įrodyti dviem būdais:

 1. Jūsų gyvenamoji vieta turi būti deklaruota Lietuvoje bent 185 dienas kiekvienais kalendoriniais metais. Šiuos duomenis Regitra gaus automatiškai iš Gyventojų registro. Deklaruoti savo gyvenamąją vietą galite internetu prisijungus per elektroninius valdžios vartus.

 2. Jei Jūsų gyvenamoji vieta nėra deklaruota Lietuvoje arba ji buvo deklaruota mažiau kaip 185 dienas per kalendorinius metus, tuomet savo nuolatinę gyvenamąją vietą galite pagrįsti Jūsų pasirinktais dokumentais, įrodančiais Jūsų asmeninius ar darbo ryšius Lietuvoje.**

** Galimi ryšiai su Lietuva ir patvirtinantys dokumentai, pavyzdžiui: pradėjote dirbti Lietuvoje (darbo sutartis; individualios veiklos pažyma; verslo liudijimas; išrašas iš Užimtumo tarnybos ar kt.); esate studentas ar moksleivis iš Lietuvos ir šiuo metu mokotės užsienyje (dokumentas iš mokymo įstaigos išverstas į lietuvių kalbą ir legalizuotas); esate užsienio šalių studentas ar moksleivis ir mūsų šalyje studijuojate ar lankote mokyklą ne trumpiau nei 6 mėnesius (dokumentas iš mokymo įstaigos); buvote išvykęs atlikti arba dabar atliekate apibrėžtos trukmės profesinę užduotį užsienyje arba praktiką (pažymėjimas iš įmonės apie komandiruotę; praktikos sutartis su įmone ar kt. išversti į lietuvių kalbą ir legalizuoti); darbo ir asmeniniai ryšiai yra skirtingose valstybėse bei pakaitomis jose gyvenate, tačiau nuolat sugrįžtate į Lietuvą dėl asmeninių ryšių: Lietuvoje gyvena vyras/žmona ir/arba nepilnamečiai vaikai, artimųjų ligos atveju (globa, slauga ar kt.) kt. (pažyma apie šeimos sudėtį ir šeimos narių deklaruotą nuolatinę gyvenamąją vietą iš Registrų centro, pažyma iš gydymo įstaigos apie artimųjų globą ar slaugą; kt.)

*Nuolatinė gyvenamoji vieta – pareiškėjo gyvenamoji vieta, kurioje jis paprastai gyvena bent 185 dienas kiekvienais kalendoriniais metais dėl asmeninių ir darbo ryšių arba, jeigu jis darbo ryšių neturi, tik dėl asmeninių ryšių, kurie artimai sieja pareiškėją su vieta, kurioje jis gyvena; pareiškėjo, kurio darbo ir asmeniniai ryšiai yra skirtingose vietose ir kuris dėl to skirtingose vietose, esančiose dviejose ar daugiau valstybių, pakaitomis gyvena, gyvenamoji vieta laikoma jo asmeninių ryšių vieta tik tada, jei pareiškėjas čia nuolat sugrįžta (ši sąlyga netaikytina, kai pareiškėjas užsienio valstybėje gyvena, kad atliktų apibrėžtos trukmės užduotį); mokyklos ar universiteto lankymas nereiškia nuolatinės gyvenamosios vietos pakeitimo.

 

Ar pagamintą vairuotojo pažymėjimą gali atsiimti kitas asmuo?

Vairuotojo pažymėjimą gali atsiimti pareiškėjo nurodytas asmuo, kurio asmens duomenis (vardą, pavardę, gimimo datą) pareiškėjas nurodė vairuotojų portale ar užsakydamas vairuotojo pažymėjimą VĮ „Regitros“ padalinyje, pateikęs savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o vairuotojo pažymėjimo keitimo atveju – ir pareiškėjo vairuotojo pažymėjimą (jeigu jis nėra prarastas).

Vairuotojo pažymėjimą taip pat gali atsiimti įgaliotas asmuo (įgaliojimą sudaryti galima https://igaliojimai.lt/) arba advokatas, pateikdamas Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta tvarka įformintą įgaliojimą arba atstovavimo sutartį, kuriuose nurodytas pavedimas konkretiems veiksmams atlikti, ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o vairuotojo pažymėjimo keitimo atveju – ir pareiškėjo vairuotojo pažymėjimą (jeigu jis nėra prarastas).

 

Ar vairuotojo pažymėjimą galima atsiimti be asmens dokumento (paso, asmens tapatybės kortelės)?

Atsiimti pagamintą vairuotojo pažymėjimą galima tik pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelė, pasas, laikinas pasas, laikinasis pažymėjimas, užsienio valstybės piliečio pasas, jį atitinkantis kelionės dokumentas ar kitas užsienio valstybės institucijos išduotas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas, Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimas gyventi Europos Sąjungoje, leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje).

 

Kur atsiimti pagamintą nuolatinį vairuotojo pažymėjimą?

VĮ „Regitra“ padalinyje, kurį nurodėte pildydami dokumentus. Taip pat naujas vairuotojo pažymėjimas gali būti pristatomas į siuntų savitarnos terminalus arba tiesiai į namus.

Detalesnė informacija: https://www.regitra.lt/lt/paslaugos/vairuotojo-pazymejimai-2

 

Išlaikiau abu vairavimo egzaminus „Regitroje“, bet vairuotojo pažymėjimas dar gaminamas. Ar jau galiu vairuoti automobilį?

Ne, vairuoti galėsite tik gavę vairuotojo pažymėjimą.

  

 

Per kiek laiko išduodamas vairuotojo pažymėjimas išlaikius praktinį egzaminą?

Įprasta tvarka – per 10 dienų.

Nuo 2024-07-01 d. vairuotojo pažymėjimo keitimas nuo 10 d.d. prailgėja iki 15 d.d. Bet galima užsisakyti, kad vairuotojo pažymėjimas būtų pagamintas greičiau.

Detalesnės kainos: https://www.regitra.lt/lt/paslaugos/vairuotojo-pazymejimai-2/kainos-2

  

Turiu dar sovietines teises. Esu nebaustas ir teises nėra sulaikytos. Ar man pakeis teises ar reikės perlaikyti, ar išklausyti teorija ir t.t?

Iki 1990 m. kovo 11 d. išduotus vairuotojo pažymėjimus į naujus galima pasikeisti bendra tvarka, t.y. nelaikant vairavimo egzamino, o tik pateikiant VĮ „Regitra“ seną vairuotojo pažymėjimą ir kitus reikiamus dokumentus. 

 

Ar galima A1 praktika Regitroje laikyti neturint 6 valandų mokykloje?

VĮ "Regitra" neleidžia laikyti nei vienos kategorijos praktinio vairavimo egzamino, nebaigus tos kategorijos privalomų praktinių vairavimų mokykloje.

 

Laikiau prieš 10 metų teises. Esu išsilaikiusi tik mokyklinį ar galima po tiek metų eiti į Regitrą?

Galite eiti laikyti vairavimo teorijos egzaminą "Regitroje", kaip pasiruošusi savarankiškai (eksternu).

 

Sveiki, ar reikalinga pirmos pagalbos pažyma AM kategorijai?

Taip, reikalinga.

 

Ar klevo lapas gali traukti priekabą?

Kelių eismo taisyklėse nėra nurodyta, kad pradedantysis vairuotojas negalėtų tempti priekabos. Bet jūs turite įvertinti, kad pradedantieji vairuotojai, yra dar nepatyrę ir nežinodami dinaminio gabarito, bei priekabos valdymo būdo, priekabą tempiantys pradedantieji vairuotojai gali nubraukti šonus, užvažiuoti ant šaligatvių ir pan.

 

Kiek kartų galiu laikyti eksternu teorijos egzaminą?

Šiuo metu nėra ribojamas egzaminų kiekis, dėl to galite laikyti neribotą kartų kiekį. Patariame, prieš teorijos egzaminą pasimokyti KET taisykles ir KET teorijos testus, kad išlaikytumėte egzaminą iš pirmo karto.

 

Einant laikytis AM kategorijos ir neturint galiojančios tapatybės kortelės ar paso, ar tiktų moksleivio pažymėjimas?

Netinka. Dokumentus, kuriuos privaloma turėti ateinant į egzaminus VĮ „Regitra“, galima rasti čia.

 

Esu užsiregistravusi vairavimo mokykloje. Jau esu laikiusi teorijos egzaminą Regitroje deja neišlaikiau... Bet dabar turiu klausima. Mūsų santuoka už kelių dienų. Keisis mano pavardė. Tai kaip tada bus jeigu aš registruosiuos į kitą egzaminą kol lauksiu kito paso ir būsiu dar mergautine pavarde...jeigu išsilaikysiu tai ant teorijos išlaikymo lapelio būsiu mergautine pavarde. Ar ne kils paskui problemų nes teorijos lapo viena pavardė, o su nauju pasu bus kita pavardė. Ar geriau palaukti kol gausiu naują pasą. Kad iš karto būtų nauja pavardė ant teorijos lapelio?

Dabar jūsų visi dokumentai yra mergautine pavarde (sveikatos pažyma, pirmos pagalbos pažymėjimas, taip pat iš vairavimo mokyklos priduota informacija apie kursų baigimą, asmens dokumentas), tad einant į Regitrą, papildomai reikia turėti santuokos liudijimą. Taip pat galite turėti naujo paso užsakymo kokį nors dokumentą, kad būtų dar papildomas įrodymas.

Svarbiausia išlaikius Regitroje praktikos egzaminą ir darant vairuotojo pažymėjimą, Jūsų asmens tapatybės kortelė arba pasas turi būti išduoti jau nauja pavarde.

 

Esu niekada neturėjęs variuotojo pažymėjimo, nuo ko reikėtų man pradėt, norėčiau išilaikyti vairuotojo pažymėjimą.

Visą išsamią informaciją kaip gauti vairuotojo pažymėjimą, bet kuriai kategorijai, galite rasti čia: https://www.teises.lt/

 

Ar galima pasikeisti vairuotojo pažymėjimą kitame mieste negu deklaruota gyvenamoji vieta?

 

Pasikeisti vairuotojo pažymėjimą bet kuriame „Regitros“ padalinyje, nepriklausomai nuo deklaruotos gyvenamosios vietos. Gyvenamosios vietos deklaracija nėra kriterijus pasirenkant padalinį, kuriame norite gauti paslaugas.

 

Reikia tik užsiregistruoti internetu arba atvykti į pasirinktą „Regitros“ padalinį su reikalingais dokumentais.

 

Kokios informacijos Jums trūksta šiame puslapyje?

Paklauskite mokytojo arba parašykite savo pastabą

Patvirtinkite

Sprendimo laikas:

Patvirtinkite

Sprendimo laikas:

Ne

Patvirtinkite

Sprendimo laikas:

Ne

Baigti testą?

Yra neatsakytų klausimų. Jie bus užskaityti kaip neteisingai atsakyti klausimai.

Baigti testą?

Baigti testą?

Ar tikrai norite ištrinti savo profilį?

Jūs nebegalėsite prisijungti prie ketbilietai.lt

Patvirtinkite

Ar tikrai norite persiųsti kreditus?
Ne

Baigėsi klausimai

Eiti į pagrindinį?

Parašykite mums

Nėra kreditų

Užsisakykite čia

Įrašyti mokinį neįrašius kreditų

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie privatumo politika. Sutinku